Ohlédnutí za červencovými akcemi

23. 7. 2024

V sobotu 20. července proběhl na muzejní zahrádce kurz akvarelu pro veřejnost pod vedením lektorky Evy Pejchalové. Počasí se vydařilo, malovaly se různé druhy květin a součástí byla i prohlídka aktuální výstavy v Pojizerské galerii Za tichem květin. Akci si užila i nejmladší účastnice, šestiletá Abigail, jejíž práce byly s ohledem na její věk na vysoké úrovni. Všechna díla budou na přelomu srpna a září vystavena ve foyer muzea a už teď je najdete zde.

S ohledem na vydařenou akci již nyní zvažujeme na příští rok připravit pro veřejnost nový kurz některé z dalších výtvarných technik. 

Neděle 21. července pak patřila lidové architektuře. V areálu Jíloveckých roubenek se v rámci Dnů lidové architektury mohli návštěvníci podívat do expozice Léčitelé Pojizeří a Podkrkonoší a užít si doprovodný program. Odnesli si domů voňavé bylinkové pytlíčky. Mohli si vyrobit také figurky z ovčího rouna, vyzkoušet hry našich babiček a potěšit se loutkovou pohádkou v podání Lenky Hřibové. Lída Vondrová je pak provedla naší bylinkovou zahrádkou. Fotografie z akce najdete zde.

Akce byla podpořena Libereckým krajem.